SARAJISHVILI ENISELI 0,7L / 40%

2 800,00 zł
Brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Kategoria alkoholu: Brandy

Pojemność: 0,7 L

Kraj: Gruzja

Zawartość alkoholu: 40-59%

ENISELI

Proces narodzin najwyższej jakości brandy winiarskiej to rodzaj sztuki, w której pomyślny wynik ma osiągnąć ludzka ręka. Unikalna kompozycja blendów tworzona jest umiejętnością wyczuwania subtelnych intuicji i smaków. Wachtang Tsitsishvili, technolog firmy Sarajishvili, był osobą, która zastosowała wszystkie te zasady i stworzyła wyjątkową markę Eniseli. 

Istnieją wyjątkowe historie, które wykraczają poza ramy tworzenia napoju najwyższej jakości, a historia Eniseli Brandy jest jedyna w swoim rodzaju.

Niezapomniany smak Eniseli jest nieodłączną częścią historii firmy Sarajishvili. Ten szlachetny, ciemnozłoty płyn miał już 14 lat, kiedy został zmieszany w 1962 roku i od tego czasu przechowywany jest w dębowych beczkach przez ponad 50 lat. Wyrafinowany spirytus o bogatym smaku wydestylowany z popularnego gruzińskiego gatunku winogron – gatunku Rkatsiteli wyróżnia się delikatną równowagą aromatów drewna dębowego, czekolady, wanilii, kwiatów i owoców. Unikalna gruzińska gleba i słońce wioski Eniseli w mikrostrefie Kvareli to ekskluzywne i niezastąpione warunki, które tworzą wszechstronność tego drogocennego płynu, zapewniając niezapomniane spotkanie miłośników brandy z tym genialnym smakiem – ekstremalna satysfakcja miłośników brandy tym cudowny duch. Niewątpliwie,

Powstanie Eniseli jest ściśle związane z firmą Sarajishvili, co czyni ją wyłącznym producentem tego wybitnego trunku. Jak każdy wyjątkowy produkt, Eniseli ma swoją historię. Twórcą tego słynnego trunku jest główny technolog Tbilisi Brandy Factory, pan Vakhtang Tsitsishvili, który wyprodukował - wyprodukował Eniseli w 1943 roku, choć brandy stała się legendą na konferencji w Jałcie w 1945 roku. Powstała na prośbę Józefa Stalina że członkowie Wielkiej Trójki (Wielkiego Sojuszu) mieli być serwowani z sowieckim napojem na oficjalnych kolacjach.

Warto zauważyć, że Eniseli zrobiła wrażenie na Winstonie Churchillu, wielkim miłośniku i znawcy koniaku i brandy. Co więcej, brytyjski premier uznał Eniseli za koniak francuski. Mając na uwadze tak znakomitą ocenę tego trunku, Stalin polecił ustanowić specjalną nagrodę stalinowską noszącą jego imię, a twórca brandy pan Wachtang Tsitsishvili został uhonorowany tą wyjątkową nagrodą w 1947 roku. Ta najwyższa nagroda była wyjątkowa w tej dziedzinie .

Eniseli kontynuował swój triumfalny bieg, posiadając tytuły niezastąpionej gwiazdy międzynarodowych wystaw i konkursów, a ten wspaniały sukces potwierdził 4 Grand Prix, 2 Super Grand Prix, 22 Złote i 5 Srebrnych Medali zdobytych przez firmę.

Ta winiarnia to nie tylko najwyższej jakości napój, którym szczyci się – szczycąc się delikatnymi cechami, różnorodnością smaku i aromatu, ale jest również nieodłączną częścią historii Vakhtang Tsitsishvili i Sarajishvili Company. Ten drogocenny płyn honoruje zasługę utalentowanego człowieka i prawdziwego profesjonalistę jego pracy.

Rzeczywiście, Eniseli ucieleśnia główne wartości firmy Sarajishvili – historię, tradycje, doświadczenie, jakość i dążenie do nowości.

10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

Produkty powiązane (Istnieje 12 innych produktów w tej samej kategorii)

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło