Whisky

Jesteście amatorami nietuzinkowego smaku whisky? Koniecznie zapoznajcie się z ofertą Galerii Alkoholi – znajdziecie tu bogatą kolekcję wyjątkowych trunków, które rozpieszczą Wasze podniebienia.

To rodzaj mocnego alkoholu, który powstaje z fermentowanego zacieru zbożowego bądź żyta, jęczmienia czy kukurydzy. Trunek ten produkowany jest na całym świecie, choć szczególnie kojarzy się ze Szkocją, Irlandią czy Kanadą.

Whisky dojrzewa w dębowych beczkach przez lata, co ma wpływ na charakterystyczny smak i aromat. W trakcie dojrzewania trunek może zyskiwać różnorodne nuty: wanilii, karmelu czy orzechów. Ten rodzaj alkoholu doskonale sprawdza się solo, ale i jako składnik drinków. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji smakowych.

Jak podawać whisky?

Aby idealnie podkreślić walory smakowe whisky, należy przestrzegać zasad podawania tego trunku:

  • odpowiednie kieliszki – najlepiej sprawdzą się szklane kieliszki, które są dobrze wyprofilowane, co ma wpływ na smak i aromat, choć równie dużym powodzeniem cieszą się szklanki z grubym dnem,
  • odpowiednia temperatura – warto schłodzić trunek przed podaniem, powinien mieć temperaturę pokojową lub być lekko schłodzony,
  • powolna degustacja – delektujcie się trunkiem powoli i z uwagą, dzięki czemu będziecie cieszyć się aromatem i smakiem.

Istnieje 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło