Alkohole regionalne

Chcesz zamówić alkohole regionalne? Świetnie się składa – wszystko, czego szukasz, znajdziesz w ofercie Galerii Alkoholi. Oferujemy duży wybór regionalnych trunków, w których zakochają się nie tylko Polacy, ale i turyści!

Nie od dziś wiadomo, że Polska może poszczycić się bogatą tradycją wytwarzania alkoholi regionalnych, które cenione są także za granicami kraju. Do najpopularniejszych trunków zalicza się m.in. miód pitny, nalewki czy wódki.

Rozdaje alkoholi regionalnych

Rodzime alkohole regionalne stanowią bardzo ważną część kultury i tradycji. W każdym regionie kraju powstają unikalne napoje alkoholowe, które charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem i aromatem, a także są często związane z lokalnymi zwyczajami i tradycjami.

Miód pitny to słodki napój alkoholowy, który powstaje przez fermentację miodu wraz z dodatkiem wody i drożdży. Jest to produkt o wyjątkowym smaku i aromacie, a dodatkowo posiada wiele właściwości zdrowotnych. W Polsce najbardziej znane są miody pitne z Podlasia, Bieszczad oraz z Mazur.

Nalewki to alkohole, które powstają przez macerację różnych owoców, ziół, korzeni czy nasion w spirytusie lub wódce. Niezwykle popularne są nalewki z malin, pigwy, wiśni, truskawek, a także ziołowe.

Wódki regionalne to również bardzo ważna kategoria alkoholi regionalnych. Jednym z najbardziej znanych polskich regionów wódki jest Podlasie. Inne regiony słynące z produkcji wódek to Mazowsze, Podkarpacie, Pomorze i Warmia.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło