Wina francuskie

W ofercie Galerii Alkoholi znajdziesz wyśmienite wina francuskie. Francja od lat jest jednym z najważniejszych krajów winiarskich na świecie. Klimat tego państwa i różnorodność terenu sprzyjają uprawie wielu odmian winorośli, dzięki czemu możliwa jest produkcja szerokiej gamy win.

Nie od dziś wiadomo, że wina francuskie są uważane za jedne z najbardziej prestiżowych i kosztownych win na świecie. Do najważniejszych regionów winiarskich we Francji zalicza się: Bordeaux, Burgundię i Dolinę Loary.

Wina francuskie z Bordeaux

Wina francuskie z Bordeaux są znane na całym świecie i uważane za jedne z najlepszych czerwonych win na świecie. Trunki z tego regionu są zwykle mieszankami kilku odmian winorośli, w tym Cabernet Sauvignon, Merlot i Cabernet Franc. Charakteryzują się pełnym i złożonym smakiem, z nutami czarnej porzeczki, czerwonych owoców i drewna.

Wina francuskie z Burgundii

Burgundia jest znana przede wszystkim z produkcji win czerwonych z Pinot Noir oraz białych z Chardonnay. Trunki te charakteryzują się wyrafinowanym smakiem, bogatym aromatem i gładką teksturą. Wina francuskie z Burgundii są zwykle złożone, ale subtelne w smaku , a zatem często uważane za niezwykle eleganckie.

Wina francuskie z Doliny Loary

Dolina Loary słynie z produkcji win białych – w tym Sauvignon Blanc, Chenin Blanc i Muscadet. Wina francuskie z Doliny Loary są jasne i orzeźwiające, z nutami cytrusowymi i owocowymi. Doskonale sprawdzą się w towarzystwie owoców morza i innych, równie delikatnych potraw.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło